Центр первинної медико-санітарної допомоги

м. Горішні Плавні

                                                                                    
                                            м.Горішні Плавні, Полтавська область, вул.Миру 10″А», поштовий індекс 39803
телефон (05348)26303,75029. Заклад надає первинну медико-санітарну допомогу. Згідно атестаційного сертифікату має вищу акредитаційну категорію.

Головний лікар – Ковпак Аліна Володимирівна, має вищу кваліфікаційну категорію, кандидат медичних наук, категорія бакалавр медицини.
Заступники головного лікаря  — Романенко Людмила Андріївна, Третяков Олександр Миколайович, Гунько Василь Миколайович.
Головна медична сестра — Вітренко Тетяна Володимирівна
Потужність поліклініки складає 468 чоловік за зміну. При поліклініці функціонує відділення сімейної медицини, педіатричне, терапевтичне відділення.
В поліклініці працює – 104 медпрацівника, з них: лікарів -37, середніх медичних працівників – 67. Лікарів з вищою категорією – 8, І категорією – 13, ІІ категорією – 12. Середні медичні працівники з вищою категорією – 19, з І категорія – 25, ІІ категорія – 11.
В 2008 році поліклініка отримала сертифікат «Лікарня, доброзичлива до дитини» і щороку його підтверджує.

Розвиток в Україні нових економічних і соціальних відносин неминуче потребує реформування системи охорони здоров’я.
В першу чергу це стосується зміни в організації надання первинної медико – санітарної допомоги.
Рядом Указів Президента України, актами КМ України визначені стратегічні напрямки вирішення зазначених проблем, зокрема , чіткий розподіл медичної допомоги за рівнями та впровадження сімейної медицини.
Головне в цій роботі – медична допомога на первинному рівні повинна бути доступною, якісною та задовольняти більшість потреб населення у медичних послугах.
Розподіл на рівні надання медичної допомоги з організацією самостійного закладу ПМСД є основою для втілення в життя головного принципу – профілактичної спрямованості діяльності галузі охорони здоров’я в цілому.
Керівник центральної районної чи міської лікарні маючи під своєю опікою спеціалізовані відділення профілактикою перейматиметься у останню чергу. Пріоритетом в таких умовах є більш суттєві й «гострі» проблеми спеціалізованої та стаціонарної допомоги.

Так було і в нашому місті до моменту відокремлення первинної допомоги та створення центру ПМСД:
1) приміщення поліклініки мало покрівлю через яку в кабінети останнього поверху протікали дощові води, 1 працюючий туалет на 4 поверхи будівлі, відсутність гарячої води, температура в кабінетах в зимовий час часто 150 С, в кабінетах лікарів стояли зламані стільці та столи;
2) лікарі та медичні сестри за останні 4 роки, перед проведеною реструктуризацією, практично не були на курсах підвищення кваліфікації, не виписувався жоден медичний журнал чи газета, за 5-6 років медичні працівники не забезпечувались спецодягом, пільговій категорії населення практично не виділялися кошти на медикаменти.
Та це було і не дивно. На фінансування первинної допомоги виділялось близько 7%, бюджету, а завдання ставились на всі 100%!
І диспансеризація, і профілактика, і решта і за все відповідай нічого фактично не маючи — ні в руках медикаментів, ні спецвзуття на ногах, ні в кишені!
За 6,5 років роботи новоствореного закладу первинної допомоги, за умови чіткого визначення та збільшення обсягів фінансування нам вдалося:
1) привести до порядку приміщення – відремонтувати покрівлю, замінити ліфт, обладнати туалети для хворих та медичних працівників, замінити систему опалення;
2) привести до порядку кабінети лікарів — придбати меблі, та нарешті суттєво змінити загальну обстановку — стан стін і підлоги, дверей, реконструювати освітлення коридорів і кабінетів.
                                
Відкрито клінічну лабораторію для головного закладу та амбулаторій ЗПСМ —
                             
До 50% усіх вказаних робіт та видатків покрито за рахунок позабюджетних коштів та при допомозі керівників підприємств. Тобто, в цих умовах не тільки бюджетні кошти, а й благодійницька допомога закладу має цільове використання – на покращення саме первинної допомоги населенню.
Медичних працівників забезпечили спецодягом, кабінети холодильниками та кондиціонерами (де була в цьому нагальна потреба).
Всі працівники пройшли тематичні курси ПАЦ і атестувались.
Щорічно близько 62 тисяч грн. заклад витрачає на медикаменти для пільгової категорії населення та лікування в денному стаціонарі поліклініки – 215 тисяч грн.
Навіть у цьому, «кризовому» році фінансування Центру ПМСД дозволило розпочати проведення ряду профілактичних заходів по місту, а саме : профілактику бронхо — легеневих та алергічних захворювань серед жителів міста ( анкетування та обстеження 3000 населення), скринінгове обстеження на холестерин ( близько 1000 осіб), оздоровлення диспансерної групи групи дітей ( близько 3000 дітей ).
Певно і це не є межею, можливості покращення роботи первинної ланки практично безмежні, але чи є багато місць де первинка має таке забезпечення, як у нас?
Але 10 років назад, коли також була криза все було не так.
Реформування медичної допомоги населенню в місті Горішні Плавні (Комсомольську) було розпочате у 1997 році. Завдяки прийнятій «Концепції забезпечення населення м. Комсомольська медичною допомогою та системи охорони здоров’я в умовах фінасово — економічної кризи” вдалось зрушити з місця стан справ та розпочати удосконалення як окремо взятих структур, так і в цілому галузі охорони здоров’я міста.
Наведу приклади —
1998 рік – проведена підготовка 26 лікарів загальної практики – сімейних лікарів.
1999-2000рік — відкрито амбулаторію сімейної медицини, впровадження часткового фондотримання.
2001-2002 роки – започатковано укладання договорів на надання медичних послуг із лікарями, що отримали ліцензію на медичну практику (сімейні лікарі)
2003 рік — сформована групова практика приватно – практикуючих сімейних лікарів, які працюють за ліцензією МОЗ України та виконують держзамовлення на надання первинної медико – санітарної допомоги населенню.
2004 рік — шляхом виділення із центральної міської лікарні створено головний заклад первинної медико — санітарної допомоги — «Медичний центр ПМСД» із відділенням сімейної медицини.
На сьогоднішній день первинна медико-санітарна допомога в місті надається :
1) приватними лікарями загальної практики сімейними лікарями, що виконують держзамовлення на надання первинної медико – санітарної допомоги населенню. Тобто між ними і центром ПМСД укладено договори ( таких лікарів 7 із 2012 року ) та відділення сімейної медицини поліклініки —
                                 

                

                

            


2) дільничні терапевти
3) педіатри поліклініки
                 
Всі ці перетворення ми робили з участю громадськості та з врахуванням думки населення. Результати громадської думки захистили нас від нападів прихильників спеціалізованої вторинної ланки, а також підготували населення до тих зрушень, які були проведені в організації надання медичної допомоги громаді міста.
Участь громадськості в розвитку первинної медико – санітарної допомоги неоціненна, за допомогою проведених обговорень, опитувань та винесення питань реформування до розгляду на рівень керівництва охорони здоров’я міста, міської ради та її виконкому — вдалося провести корінні зміни в охороні здоров’я міста, а саме:
— створити орган управління;
— створити мережу амбулаторій сімейного лікаря у мікрорайонах міста (на сьогодні їх 5) тепер більшості жителів міста до амбулаторії сімейного лікаря йти пішки не більше 500 метрів;
— запровадити та відстояти договори з приватними лікарями
— розмежувати первинну та вторинну допомогу
— збільшити обсяги фінансування первинної допомоги.
( Довідково: З 2001 року у місті діє Асоціація «Сімейна медицина» (АСІМЕД), її інформаційно-аналітичний центр та громадські комітети нагляду за медициною)
Вказані перетворення зумовили чималий економічний ефект, пов’язаний зі зменшенням користування спеціалізованою та швидкою медичною допомогою, а саме:
1) зменшити госпіталізацію та скоротити ліжка в стаціонарі міської лікарні із 325 до 245.
На сьогодні черги на планову госпіталізацію не існує;
2) значна частина потреби в стаціонарному лікуванні хворих покривається за рахунок лікування в денному стаціонарі поліклініки та стаціонарах вдома.
Так за 2008 рік проліковано:
в цілодобовому стаціонарі міської лікарні — 8372 хворих,
в денному стаціонарі поліклініки — 1728 хворих,

         

в стаціонарі вдома – 3126 хворих,
При цьому необхідно врахувати вартість ліжко — дня:
цілодобовий стаціонар – 97,71 грн.,
денний стаціонар – 13,76 грн.,
3) відмічається зниження кількості викликів швидкої медичної допомоги особливо у лікарів, що працюють по договору з поліклінікою.
Створення окремого лікувального закладу первинної медико — санітарної допомоги та чітке визначення квоти його фінансування (що, доречі, зроблено без введення жодної додаткової штатної посади в охороні здоров’я у місті) уможливило планово проводити профілактичну, лікувальну та господарську діяльність.
Перехід на роботу по договору з приватними сімейними лікарями сприяв і забезпечив їх матеріальне заохочення до більш ефективної та якісної роботи.
Виділені кошти на ПМСД стали більш ефективніше використовуватися , досягається «економічний ефект» направляються в першу чергу на забезпечення медикаментами хворих та зміцнення матеріально-технічної бази лікувального закладу (обладнання).
За роки роботи відмічається тенденція до зменшення числа госпіталізованих осіб лікарями первинної медико – санітарної допомоги.
Здійснюючи перетворення ми стикались з численними перешкодами. Більшість з них носила суто психологічний характер – незважаючи на усі негаразди люди побоюються змін. Але сьогодні у місті навряд чи можна знайти когось, хто оцінить зроблене негативно. Навпаки, коли люди приходять до свого сімейного чи дільничного лікаря і не стоять у чергах, бачать чисті впорядковані приміщення, не шукають знервовано, вибачте, де справити фізіологічні потреби вони від цього лише позитивно налаштовуються на співпрацю з медиками.
Результатом такого сприйняття є те що люди з більшою охотою і своєчасно звертаються по медичну допомогу, не чекаючи коли припече.
Одним словом, тим що зроблено, і як зараз робиться задоволені і ми – медики, і наші пацієнти, і наше керівництво!!!.

 

Екстренна та невідкладна медична допомога

Забезпечується з 01.01.2013 року двома закладами, а саме :Екстрена медична допомога — підстанцією Кременчуцької станції Полтавського обласного Центру екстреної допомоги та медицини катастроф

Завідуючий підстанцією — Лєтунов Павло Володимирович, телефони за № 103, (05348)22187, 0503080150, 0679233572
,
Невідкладна медична допомога — Комсомольським Центром первинної медико — санітарної допомоги

м. Комсомольськ, Полтавської області, вул. Строни 2″А», поштовий індекс 39800

Головний лікар Комсомольського центру ПМСД — Третяков Олександр Миколайович, телефони за № (05348)22185,26817, 61919,0962167306,0503041486

E-mail : ambulanse@fline.com.ua

Історія розвитку ЕМД та НМД —

17 червня 1967 року в м. Комсомольськ була організована підстанція Кременчуцької станції швидкої медичної допомоги з однією фельдшерською бригадою, яка знаходилась у приймальному відділенні лікарні.

В 1971 році — організована перша лікарняна бригада.

1 червня 1977 року — організована самостійна станція швидкої медичної допомоги з двома бригадами. З 1980 року з трьома бригадами. першим головним лікарем СШМД була Борзілова Валентина Іванівна, яка займала цю посаду до 1992 року. З 1971 року і по теперішній час працює лікар Науменко Віра Григорівна. Фельдшер Д’яченко Галина Дмитрівна працювала з 1972 року по 2001 рік. Перша дитина, народжена в м. Комсомольськ, прийнята саме її руками, фельдшер Шишова Світлана Миколаївна працює з 1973 року по теперішній час.

17 січня 1980 року — введена в експлуатацію типова споруда СШМД.

Цілодобово працюють 3 бригади : 2 лікарські та одна фельдшерська. Радіус обслуговування — 30 км. Диспетчерська обладнанна 2-ма телефонами «03», крім того встановлений консультативний телефон 2-21-87

Встановлений прямий зв’язок з приймальним відділенням лікарні, міліцією, пожежною частиною. В самій установі є селекторний та внутрішній телефонний зв’язок. На санітарних автомобілях установлені радіостанції » Лен » для зв’язку з диспетчером. Кількість працюючих — 58 чоловік, з них : лікарі — 9 чоловік, фельдшери — 20 чоловік, молодший медичний персонал — 10 чоловік.

Головний лікар Комсомольської СШМД — Третяков Олександр Миколайович, працює на даній посаді з 1999 року. Старший лікар — Науменко Віра Григорівна. Старший фельдшер — Шпорт Наталія Григорівна, працює з 1978 року.Головний бухгалтер — Товскошкур Наталія Анатоліївна, працює на даній посаді з 1997 року.

В 2011 році комп’ютеризована диспетчерська служба та виконано перехід на мобільний зв’язок диспетчера з виїзними бригадами.

Кращими за професією визнані фіналісти конкурсу » Людина року » — в 2004 році — старший фельдшер — Шпорт Наталія Григорівна та в 2006 році — старший лікар — Науменко Віра Григорівна.

ЮВІЛЕЙНІ ДАТИ — 1 червня 2007 року 30 — річчя створення самостійної служби швидкої медичної допомоги в м. Комсомольську та 40 — річчя створення підстaнції швидкої медичної допомоги в складі Кременчуцької станції швидкої медичної допомоги.

З 27 травня 2013 року за клопотанням працівників Комсомольської підстанції екстреної медичної допомоги, диспетчерська служба відключена від корпоративної мережі галузі міста та комплексної медичної інформаційної системи » Медичний кластер «, щоденна оперативна інформація передається підстанцією до аналітичного відділу управління охорони здоров’я де спеціалісти формують через модуль повідомлення до закладів первинної ланки та ВМД

Амбулаторія ЗПСМ №2 с.Дмитрівка

Історична довідка —Довоєнні роки – обслуговування та надання медичної допомоги жителям села та навколишніх хуторів проводилося амбулаторією у с. Потоки.
Червень 1954р. – реорганізація Потоківської амбулаторії в Дмитрівську дільничну лікарню.
16 червня 1954р. – головним лікарем Дмитрівської дільничної лікарні при Потокській МТС назначено Соболєва Олександра Михайловича.
12 жовтня 1955р. –до 1967р. – на посаду головного лікаря призначено Карпова Миколу Семеновича.
За його час роботи було відкрито стаціонар на 25 ліжок.
З часом лікарі один одного зміняли на посаді головного лікаря Дмитрівської дільничної лікарні:
Корецький Петро Федорович;
Бондарчук Василь Ілліч;
Абзалдінов Жефар Асманович;
Кохан Григорій Степанович;
Загреков Вячеслав;
Фоменко Андрій Сильвестрович.
Працювали і на території села ФАПи – Підлужанський (очолювала Оленко Олена Григорівна), Кияшківський; фельдшерські пункти — в Кияшках, Підлужжі, Зарудді, Бондарях, Низах і Г.Плавні.
7 лютого 1986р. – посаду головного лікаря зайняв лікар-терапевт Полієвець Василь Петрович.
01 квітня 2000р. – рішенням 5 сесії Комсомольської міської ради було прийнято реогранізувати Дмитрівську дільничну лікарню в сільську амбулаторію сімейного лікаря с. Дмитрівка, головним лікарем якої залишився Полієвець В.П.
13 грудня 2011р. – Комсомольська міська рада прийняла рішення про проведення реструктуризації медичної служби на території Дмитрівської сільської ради, а саме:
утворення Кияшківської сільської амбулаторії сімейного лікаря на базі фельдшерських пунктів сіл Кияшки та Підлужжя;
перейменування Дмитрівської сільської амбулаторії сімейного лікаря у Комунальний заклад «Поліклінка центр первинної медико-санітарної допомоги» с. Дмитрівка.
25 січня 2012р. – Полієвця В.П. переведено на посаду завідуючого Кияшківською САСЛ, а виконуючим обов’язки головного лікаря КЗ «Поліклініка ЦПМСД» с. Дмитрівка призначено Климко А.І.
З 1 вересня 2013 року за рішенням Дмитрівської сільської ради та Комсомольської міської ради комунальний заклад реорганізовано у дві сільські амбулаторії сімейного лікаря Дмитрівську №2 та Кияшківську №3 і приєднані як структурні підрозділи до Головного закладу первинної медико-санітарної допомоги — поліклініки » Медичний центр ПМСД «.