Наближення медицини для людей є пріоритетнім ( сімейна медицина)

У 1998 році затверджена міська програма » Сімейна медицина «;
— у серпні 1998р наказом №242 » Про затвердження медичних закладів м. Комсомольськ Полтавської області експериментальною базою з організації медико-санітарної допомоги населенню на засадах сімейної медицини» МОЗ України дало дозвіл на проведення широкомасштабного експерименту при наданні медичної допомоги населенню міста. Заходи реалізації програми » Сімейна медицина » розподілено на три етапи :
Перший етап — 1998 р
Саме з 1998 р розпочався перший етап міської програми » Сімейна медицина » в ході її реалізації наше місто отримало суттєву підтримку від керівництва Дніпропетровської державної медичної академії у вирішенні кадрових питань та формуванні у місцевих спеціалістів сучасного уявлення про розвиток охорони здоров’я. Протягом шести місяців у місті Комсомольську проводився виїзний цикл підготовки 28 лікарів за спеціальністю загальна практика — сімейна медицина (ЗПСМ ). Простажовано шістьох лікарів ЗПСМ у Німеччині ( Берлін ), а один із сімейних лікарів за фінансової підтримки АМР США взяв участь у семінарі із первинної медико — санітарної допомоги та сімейної медицини в Денвері, штат Колорадо, США.
У 2000 році затверджені » Першочергові заходи по оптимізації діяльності комунальних медичних закладів» у відповідності до » Концепції по забезпеченню населення м. Комсомольськ медичною допомогою».
У 2000 році вперше в Україні укладено договір на надання первинної медико-санітарної допомоги між ЦМЛ і лікарем загальної практики-сімейної медицини, який отримав ліцензію МОЗ України на проведення медичної практики. Першим приватно-практикуючим лікарем став ФАЙДА Микола Миколайович.
Другий етап — 1999 — 2000рр
Початок інноваційного розвитку сімейної медицини в м. Комсомольську можна відлічувати від заснування у 1999р першої в Україні юридично-незалежної Амбулаторії сімейної медицини №1 , де почала працювати група найбільш ініціативних та цілеспрямованих лікарів ЗПСМ ( Третякова Н.- в даний час працює лікарем-педіатром, Буткевич О. — в даний час працює лікарем ЗПСМ АСМ№1, Пегза Н. — померла 28.04.2016 року, Міроненко І.- вибула, Мірошниченко С. — в даний час працює лікарем-педіатром)
    

Впродовж 1999-2000 рр, також було відкрито Дмитрівську сільську амбулаторію сімейної медицини, та засновано АСМ в мікрорайоні Низи ( лікар Файда М.М.), який отримав ліцензію МОЗ України на приватну медичну практику. Наприкінці 2000 року з ним, як з приватним підприємцем, було укладено договір про надання ПМСД населенню мікрорайону Низи ( 1670 мешканців ). Така практика на той час була інноваційною.

Практика на засадах приватно — практикуючого з елементами часткового фондотримання реалізовувалась 10 років, укладались угоди з 11-ма сімейними лікарями. В місті створена Асоціація сімейних лікарів ( АСІМЕД ). Досягнуто певних результатів роботи та покращення показників здоров’я населення закріплених дільниць.

Практика призупинена через відсутність затверджених тарифів на послуги на Державному рівні, не узгодженість в забезпеченні соцпакету, не врегульованість питання зарахування медичного стажу під час приватної практики.