За пропозицією Міністерства фінансів Кабінет міністрів погодив рішення про запровадження пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги у окремих науково-дослідних інститутах Національної Академії медичних наук України (НАМН). Про це інформує «Урядовий портал».

Як зазначається, існуюча фінансова модель НАМН України засвідчила неможливість в повній мірі забезпечити доступність та якість надання високоспеціалізованої (третинної) медичної допомоги відповідно до вимог державних стандартів, вичерпала можливості щодо свого покращення та потребує модернізації та реорганізації.

У мінфіні вважають, що свідченням застою старої моделі є кошторисне утримання закладів з обсягом близько 300 млн грн на рік (незалежно від обсягу послуг, які вони надають), неформальні платежі громадян до 80%, а також недоступність медичної допомоги для більшості громадян, що не можуть здійснити такі платежі.

Тому, за дорученням прем’єр-міністра Мінфін спільно з НАМН України розробив проект постанови уряду, спрямований на забезпечення проведення з 1 липня 2017 року пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги у окремих установах Національної академії медичних наук. Пропонують відпрацювати механізм переходу від утримання закладів охорони здоров’я до оплати медичної допомоги у 4 клініках науково-дослідних установ НАМН (Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, Інституті кардіології імені академіка М.Д. Стражеска, Інституті нейрохірургії імені А.П. Ромоданова, Національному інституті хірургії і трансплантології імені О.О. Шалімова).

Особливістю пілотного проекту є відпрацювання механізму переходу від утримання закладів до оплати наданих ними медичних послуг з метою створення якісної та ефективної системи надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, орієнтованої на пацієнта. У держбюджеті на 2017 рік на забезпечення здійснення пілотного проекту передбачено 200 млн. грн.

У Мінфіні зазначили, що впровадження такого проекту дасть можливість перебудувати систему медичного обслуговування та фінансування науково-дослідних установ НАМН, підвищити рівень надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню, підвищити ефективність використання бюджетних коштів і вдосконалити механізми взаємодії та координації надання вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Реалізація пілотного проекту уряду також визначить подальші кроки реформування системи надання медичної допомоги населенню.

Нагадаємо, що 8 червня 2017 року Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». За основу документ після ряду невдалих голосувань підтримали 227 депутатів Ради.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

20 − 20 =